“Чи є різниця між приватним та державним нотаріусом для засвідчення перекладів”

Форма заказа
 

Для того, щоб переклад мав юридичну силу для державних установ і не тільки, часто вимагається, щоб він був нотаріально засвідчений. В Україні за цією послугою можна звернутися як до приватного, так і до державного нотаріуса. Спробуємо розібратися чи є якась різниця між ними, а також до кого краще звертатися.

Якщо документи мають використовуватися на території України, то різниці немає. І приватний і державний нотаріус мають однакові права і документи приймуть в будь-якій установі. Головне в процедурі засвідчення, що нотаріус перевіряє диплом перекладача і підтверджує, що той має право виконувати переклад. Звісно під час нотаріального засвідчення перекладу нотаріуси будуть дивитися не тільки на підпис перекладача, а також чи документ правильно оформлено і підлягає взагалі засвідченню. Наприклад, нотаріуси будуть звертати увагу чи документ видано на відповідному бланку, відповідної форми, а може це іноземний документ, де обов'язково має бути апостиль і т.п.

Якщо ж документи готуються для іншої країни, то тут варто уточнювати вимоги тієї країни і установи, куди документи готуються. По-перше, в іншій країні переклад може взагалі вимагатися тільки особливий, наприклад присяжним перекладачем, що знаходиться на території, а можливо і в тій місцевості, де знаходиться установа. По-друге, інколи можуть бути чіткі вказівки щодо засвідчення перекладу. Наприклад, для деяких німецьких установ важливо надати переклад з нотаріальним засвідченням тільки державного нотаріуса, а для деяких підходить теж будь-який.  Якщо ж у вас не має чітких вказівок щодо нотаріуса, то робіть як зручно вам. Навіть якщо вам необхідно буде переробити документ ви зможете надати той, що є хоча б для ознайомлення.

В нашому бюро перекладів під час замовлення перекладів з нотаріальним засвідченням, вам обов'язково нададуть необхідну інформацію щодо нюансів оформлення. І звісно ви можете отримати пораду щодо того, як краще зробити в тій або іншій ситуації оформлення документів. Дізнайтеся більше за телефоном: +38 044 227 12 54, або напишіть нам на E-mail: perevod@infoperevod.ua