“Чи є різниця, де ставити апостиль”

Форма заказа
 

Печатка апостилю з'явилася після Гаазької конвенції 1961 року і для всіх її учасниць  вона замінила консульську легалізацію. Тобто замість декількох печаток ставиться одна печатка апостилю. Потрібна вона лише для  документів, що подаються за кордон і саме апостиль дає юридичну силу документу в іншій країні, якщо така країна є учасницею Гаазької конвенції. Так само, якщо іноземний документ країни учасниці цієї конвенції необхідно використати в Україні, то і для України цей документ має містити печатку апостилю.

Зараз звертаємо вашу увагу, що поставити таку печатку апостилю можна тільки певним чином.

1. Апостиль ставиться в країні, де було видано документ.

Якщо документ видано в Україні, це означає, що поставити апостиль можуть тільки українські  установи, що мають таке право. А якщо документ видано в Сполучених Штатах, то апостиль має бути поставлено саме там і про це варто пам'ятати.

В рідких випадках можна звернутися до консульства країни, з якої походить документ і є можливість, що вам його там апостилюють. Але цей процес може бути набагато довшим за часом і не завжди можливим.

2. Для кожного документу апостиль ставиться певною установою.

Суть печатки полягає в тому, що вона підтверджує підпис особи, що видала документ. Отже, документи діляться на різні категорії та існують установи, що мають право ставити апостиль. Наприклад, в Україні на документах про освіту апостиль ставить Міністерство освіти, а на документах виданими органами РАЦС або нотаріусами, апостиль ставиться в будь-якому РАЦС. В інших країнах, наприклад, апостиль може ставити і державна установа, і нотаріус.

3. За апостилем може звернутися не тільки власник документу.

В Україні для того, щоб поставити апостиль не потрібно звертатися до нотаріуса за довіреністю. Це може зробити будь яка особа. В інших країнах цей момент варто уточнювати.

Бюро перекладів «Инфоперевод» допоможе вам в процесі апостилювання за вашим бажанням або дією, або порадою. Звертайтеся до нас, щоб дізнатися більше або, щоб замовити послугу. Наш телефон: +38 044 227 12 54, E-mail: perevod@infoperevod.ua