Легалізація документів для виїзду за кордон

Форма заказа
 

Сьогодні, коли практично всі міждержавні кордони відкриті для будь-якої людини, гріх не користуватися принадами такої інтеграції. Саме з цим можна пов’язати увесь час зростаюче число людей, що віддають перевагу закордонній відпустці. Саме тому такими популярними стали працевлаштування за кордоном і отримання освіти в закордонних навчальних закладах. І саме цей фактор впливає на почастішання випадків переїзду за кордон на тимчасове та постійне проживання. Незалежно від причин всі ці та багато інших ситуацій, що пов'язані з перетином міждержавних кордонів, вимагають здійснення тих чи інших процедур з оформлення документації.

 

Якщо ви збираєтеся відвідати зарубіжну країну в якості туриста або їдете в гості до іноземних родичів чи друзів, плануєте працевлаштування або отримання освіти за кордоном, відправляєтеся за кордон у відрядження, на постійне або тимчасове проживання, виходите заміж за іноземця або одружуєтеся з громадянкою іншої держави, здійснюєте інші варіанти комунікацій з іноземним співтовариством, вам обов'язково доведеться мати справу з оформленням документації. Одним з її важливих етапів є легалізація.

 

Легалізація документів для виїзду за кордон - це ряд спеціальних процедур, метою яких є надання документації юридичної сили на території тієї чи іншої зарубіжної держави. Легалізувавши той чи інший документ, отриманий вами на території однієї країни, ви забезпечуєте себе правом пред'являти його в офіційних структурах іншої країни. Тобто легалізований документ стає дійсним (з юридичної точки зору) за кордоном. Фактично процес легалізації - це підтвердження достовірності таких елементів документа, як печатка, підпис, штамп та інше.

 

Варто з'ясувати, які ж документи вимагають легалізації для пред'явлення за кордоном. До цього переліку входять

 • освітня документація (диплом, атестат, свідоцтво);
 • різного роду цивільні свідоцтва (про народження, смерть, шлюб і так далі);
 • різні довідки (в тому числі про несудимість);
 • судові документи і матеріали;
 • документація юридичних осіб;
 • страховки різних видів;
 • інша документація без фотографії.

У свою чергу, не вимагають проходження процедури легалізації документи з фотографіями, на кшталт

 • паспорта;
 • посвідчення водія;
 • військового квитка;
 • пенсійного посвідчення;
 • профспілкового квитка;
 • інших подібних посвідчень особи.

 

Легалізація документів для виїзду за кордон може бути здійснена одним з двох шляхів. Найпростішим варіантом є проставлення апостиля. Апостилем називають спеціальний штамп, проставлення якого свідчить про достовірність документа. Отримавши апостиль, той чи інший документ набуває законної юридичної сили в іноземній державі. Другий варіант легалізації помітно складніше, він називається консульської легалізацією. Така процедура передбачає проставлення кількох печаток від двох державних органів України: Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ. Також в рамках консульської легалізації документ проходить процедуру нотаріального перекладу і лише після цього отримує печатку в консульстві або представництві необхідної іноземної держави. Вид процедури, яку вам треба буде пройти, цілком і повністю залежить від країни, в яку ви вирушаєте.

 

Найчастіше легалізація документів вимагає великої кількості часу і зусиль. Разом з цим немає абсолютно ніякої необхідності займатися цим самостійно. Наше бюро перекладів пропонує взяти на себе клопоти з підтвердження достовірності вашої документації. Ми проведемо процедуру легалізації швидко і якісно. При цьому вам не доведеться витрачати дорогоцінний час на вивчення нюансів вітчизняного і зарубіжного документознавства.