“Чи став процес ставлення апостилю легше?”

Форма заказа
 

Відомо, що апостиль, це така печатка, що ставиться на документі для закордонних установ.  Саме ця печатка підтверджує дійсність документу. Раніше в Україні були тільки три установи, що ставили такі печатки:

- Міністерство Освіти;

- Міністерство Закордонних Справ України;

- Міністерство Юстиції України.

 

Міністерство Освіти ставить апостилі на документах, що стосуються освіти (дипломи, витяги, довідки і т.д.).

Міністерство Закордонних Справ ставить апостилі на документах, які були видані органами внутрішній справ і міліції, органами охорони здоров'я та ін.

Що стосується Міністерства Юстиції, то саме з ним відбулися певні зміни, про які  будемо тут говорити.

 

Документи, які засвідчувало це міністерство — це документи видані органами РАГС та  нотаріусами. З недавніх пір апостилі на цю категорію документів ставлять безпосередньо в органах РАГС, а не в міністерстві Юстиції.

Чи став процес апостилювання легше? З одного боку так, бо тепер можна звернутися до будь якого РАГСу і поставити апостиль, і для цього не йти, або навіть комусь не їхати спеціально до Києва, щоб  звернутися до Міністерства.

З іншого боку все одно апостиль можуть поставити тільки на документах нового зразка і без ламінування. Отже, якщо у вас документ ламінований, або виданий дуже давно, Вам мають видати спочатку новий документ і тільки після цього на ньому поставлять апостиль. В цьому випадку процедура може зайняти трохи більше часу, ніж звичайно.

 

Бюро перекладів “Инфоперевод” володіє досвідом в ставленні апостилю, то звернувшись до нас і зможете зберегти свій дорогоцінний час. Дізнатися більше щодо послуги апостилювання, ви можете звернувшись до нас за тел.: +38 044 227 12 54, або написавши за E-mail:perevod@infoperevod.ua