“Як і де можна отримати новий документ та поставити на ньому апостиль, якщо попередньо він був виданий в Луганській чи Донецькій областях”

Форма заказа
 

Документи, на яких необхідно поставити апостиль, мають відповідати державному зразку.  Якщо документ було видано досить давно, до 2001 року і раніше,  то отримати дублікат  необхідно обов'язково. Це стосується документів, що видаються органами РАЦС, наприклад, свідоцтва про народження, шлюбу, зміни прізвища та ін.

Ще декілька років тому процедура вимагала звернутися до конкретного РАЦСу, що видав документ і тільки там можна було отримати дублікат. Тобто, якщо документ було видано в Луганській області, то необхідно було б їхати тільки до того  певного РАЦСу.

А вже на сьогодні ця  процедура набагато спростилася. Незалежно від того, в якій області України, і коли було видано документ,  можна звернутися до будь-якого найближчого РАЦСу і запросити дублікат цього документу.  Тобто в будь якому місті і в будь-якому найближчому РАЦСі. А ще й до того, одразу в цьому РАЦСі можна отримати і печатку апостилю.

Єдине, що варто пам'ятати, що отримати дублікат можна особисто, а якщо у вас немає такої змоги, то оформити довіреність на ту особу, що звернеться від вашого імені за дублікатом. Для апостилю довіреність не вимагається незалежно від того, хто звернеться з вашим документом.

Що ж стосується освітніх документів: дипломів, атестатів та ін., то такі документи не потребують дублікатів для апостилювання. Важливо, щоб ці документи були засвідчені печаткою Міністерства освіти України і видані на бланках державного зразку відповідно до часу їх видачі.  Апостиль на них ставиться  Міністерством освіти в Києві. Тут варто знати, що якщо документи було видано в Луганській чи Донецькій областях, то процедура апостилювання займатиме 20 робочих днів і терміновою послугою скористатися не має можливості.

Бюро перекладів “Инфоперевод” надасть консультації та послуги щодо комплексного оформлення документів за кордон. Дізнайтеся більше, подзвоніть за телефоном: +38 044 227 12 54, або напишіть нам на E-mail: perevod@infoperevod.ua